ПРОГРАМ
АРЛЕММ 2024

субота
20.7.

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

20.30 – Oтварање АРЛЕММ-а 2024 – Градски трг Ариље
АРЛЕММ – strings и солисткиња Јана Цветковић, мецосопран

21.45 – Концерт џез музике – Градски трг Ариље
DRUMBООTY
Лука Игњатовић – саксофон
Бојан Цветковић – клавијатуре
Пеђа Милутиновић – бубањ

недеља
21.7.

12:00 – Аудиција за полазнике – Порта Цркве св. Ахилија
Студио за духовну музику Дивне Љубојевић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

20.30 – Духовно предавање и концерт духовне музике – Порта Цркве Св. Ахилија
предавач: протојереј-ставрофор, отац Љубинко Костић
извођачи: Катарина Божић и Ансамбл Бели анђео

понедељак
22.7.

10.00 – Радионица уметничког веза „КЕЗ ВЕЗ“ – зелени плато испред Црвеног крста
вођа радионице: Катарина Шаптовић

12.00 – ЕКО радионице за децу: „Живот у природи“ – Острво Уски вир
вођа радионица: Зоран Раковић

18.00 – AРЛЕММ ликовна колонија за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Александар Митровић

18.00 – Сликарска радионица за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Вања Лазовић

18.30 – Радионица креативног писања за децу – Библиотека Добрило Ненадић
вођа радионице: Жељана Радојичић – Лукић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

20.00 – Савремена проза – Амфитеатар
гости: Ана Атанасковић и Милисав Савић

22.30 – Концерт традиционалне португалске музике – Летња позорница на Градском тргу
Тамара Јокић – глас
Душан Поповић Липовац – гитара
Петар Зоркић – перкусије

уторак
23.7.

10.00 – Радионица уметничког веза „КЕЗ ВЕЗ“ – зелени плато испред Црвеног крста
вођа радионице: Катарина Шаптовић

12.00 – ЕКО радионице за децу: „Живот у природи“ – Острво Уски вир
вођа радионица: Зоран Раковић

18.00 – AРЛЕММ ликовна колонија за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Александар Митровић

18.00 – Сликарска радионица за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Вања Лазовић

18.30 – Радионица креативног писања за децу – Библиотека Добрило Ненадић
вођа радионице: Жељана Радојичић – Лукић

18.30 – Радионица креативног писања (старији полазници) – Амфитеатар
вођа радионице: Гојко Божовић

19.30Интерактивно предавање „Панел дискусија“ – Амфитеатар
предавач: Наташа Пејак

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

21.00 – Поетско музичко вече – Летња позорница на Градском тргу
извођач: Бошко Миловановић

среда
24.7.

10.00 – Кулинарска радионица: „Симфонија укуса“ – зелени плато испред Црвеног крста
вођа радионице: Равза Анђелић

18.00 – AРЛЕММ ликовна колонија за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Александар Митровић

18.00 – Сликарска радионица за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Вања Лазовић

18.30 – Радионица креативног писања за децу – Библиотека Добрило Ненадић
вођа радионице: Жељана Радојичић – Лукић

18.30 – Радионица креативног писања (старији полазници) – Амфитеатар
вођа радионице: Гојко Божовић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

20.30Филм на отвореном – Амфитеатар
За данас толико, редитеља Марка Ђорђевића

22.15Концерт џез импровизације – Летња позорница на Градском тргу
Martin Listabarth Trio – Аустрија
Martin Listabarth – клавир
Gidi Kalchhauser – бас
Alek Riepl – бубањ

четвртак
25.7.

10.00 – Кулинарска радионица: „Симфонија укуса“ – зелени плато испред Црвеног крста
вођа радионице: Равза Анђелић

18.00 – AРЛЕММ ликовна колонија за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Александар Митровић

18.00 – Сликарска радионица за децу – плато испред Градске галерије
вођа радионице: Вања Лазовић

18.30 – Радионица креативног писања (старији полазници) – Амфитеатар
вођа радионице: Гојко Божовић

19.00 – Вече креативног писања за децу – Амфитеатар
програм: „Чаробно село“, Жељана Радојичић – Лукић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

20.30Концерт класичне музике – Летња позорница на Градском тргу
Стефан Миленковић – виолина
Наталија Младеновић – клавир

22.00Концерт џез музике – Летња позорница на Градском тргу

петак
26.7.

9.00Јавни час и предавање
води: Стефан Миленковић

10.00 – Кулинарска радионица: „Симфонија укуса“ – зелени плато испред Црвеног крста
вођа радионице: Равза Анђелић

11.30Обилазак – пешачка тура за госте и полазнике АРЛЕММ-а
окупљање: Туристички инфо центар

18.30 – Радионица креативног писања (старији полазници) – Амфитеатар
вођа радионице: Гојко Божовић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

19.30Мали концерт полазника АРЛЕММа – „На пола пута“
извођачи: Ансамбл флаута

АРЛЕММ фестивал – Острво Уски вир
21.00 – Бојан Цветковић
22.30 – Мостар севдах
24.00 – Шкофја Лока

субота
27.7.

Концерт полазника АРЛЕММ-а – Сала Соколског дома Ариље
12.00 – Први концерт, полазници камерне музике
14.00 – Други концерт, наступ полазника хармонике, флаута и соло певање

18.30 – Радионица креативног писања (старији полазници) – Амфитеатар
вођа радионице: Гојко Божовић

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

АРЛЕММ фестивал, Острво Уски вир
21.00 – Виктор Тумбас квинтет
22.15 – БАОБАБ
23.00 – Електрични оргазам

недеља
28.7.

10.30Концерт полазника – духовна музика – Црква Св. Ахилија
наступ полазника Студио за духовну музику – Дивна Љубојевић

Концерт полазника АРЛЕММ-а – Сала Соколског дома
12.00 – Први концерт, наступ полазника виолине
14.00 – Други концерт, наступ полазника клавира и виолончела

19.30 – Вођена посета Храму св. Ахилије
место окупљања: просторија Туристичкoг инфо центра
вођа радионице: ђакон Драган Јанковић

19.30Вече књижевности и књижевних радионица – Амфитеатар код Цркве св. Ахилија
Љубомир Кораћевић (романописац, најужи избор за НИН-ову награду),
Владан Бајчета (награђивани књижевни критичар), полазници радионица креативног писања за децу и одрасле

21.00Духовно предавање и концерт духовне музике – порта Цркве св. Ахилија
предавач: Архимандрит отац Тихон (Ракићевић), игуман манастира Студенице
извођачи: Српско црквено певачко друштво „Свети Георгије“ Прњавор, Република Српска

Организација АРЛЕММ-а задржава права на измене програма